Esimesest karikamängust napp edu!

2018 aasta Eesti meeste käsipalli karikavõistluste kaheksandikfinaali avakohtumises, sai Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 07. oktoobri võõrsilmängus, jagu 27:25 (13:12) kahekordsest Eesti karikavõitjast ja esiliiga rivaalist Oskari meeskonnast.

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel võttis esiliiga eelmise hooaja võitja, Tartu Ülikooli käsipallimeeskond, ette teekonna pealinna, kus tartlasi võõrustas samas liigas palliv Oskari kogenud mängumehed. Tegemist oli mõlema võistkonna jaoks 2018 aasta karikavõistluse kaheksandikfinaali avakohtumisega. Kindlasti teab üks õige käsipallisõber nende kahe osapoole vastasseise, et lihtne ei ole see kummalegi poolele ning vastasseis on kindlasti tuline. Kui natuke eelmise hooaja esiliiga kohtumisi meenutada, siis Oskar oli üks kahest meeskonnast, kes põhiturniiril Emajõelinna palluritelt punkte näpistasid ja ka final4-i poolfinaalis otsustas finaali pääseja lisaaeg.
Täpselt nii läks nagu oletada võis. Kohtumine algas võitluslikult ja väravaid visati kordamööda. Mängu skoori avasid küll võõrustajad, kuid peagi oli vastus ka külalismeeskonnal. Tallinlaste dikteerimisel kasvatati mänguskoori ühe võrra ja peatselt vastasid samaga ka tartlased. Alles seisul 10:10, said Ülikoolilinna käsipallurid esmakordselt tabloole minimaalse eduseisu, kui täpne oli Klaus Peeter Rüütli, sellest hetkest jätkus mäng kuni poolaja lõpuni esiliigatšempioni minimaalsel eduseisul. Kümne minutilisele puhkepausile mindi külaliste eduseisul 13:12.
Pärast mõtete kogumist ja hingetõmbepausi, tulid teisele pooltunnile paremini peale võõrustajad, tehes kohe alguses 4:0 vahespurdi ja peagi oli mänguseis keeratud tagurpidi ning kohtumist juhtis mullune esiliiga neljandakoha omanik Oskar 17:14. Selle peale ei jäänud muud üle, kui tartlaste treenerikohustusi täitnud Kaimur Kivil võtta minutiline mõttepaus. Tagasi platsile astudes tehti sama, mida oli hetk tagasi teinud pealinna meeskond, 5:1 vahespurt ja Siim Markus Saarendi täpne kaugvise viis kohtumist juhtima Ülikoolilinna käsipallimeeskonna. Võrdsete heitlus jätkus. Vahepeal suutis enda väravate arve avada ka hiljuti 51. sünnipäeva tähistanud Jaanus Rätsep. Möödunud hooaja parim esiliiga snaiper Rando Sein aitas kahe tabamuse toel külalised taaskord viigiseisule 22:22. Tasavägise lõpuheitluse suutis võidukaks pöörata Tartu Ülikooli käsipallimeeskond. Keldoja resultatiivse viimase sekundi väravaga minnakse kahe nädala pärast kodusaalis peetavale korduskohtumisele vastu napi eduseisuga 27:25.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna resultatiivsemad mängijad olid Rando Sein 8, Mihkel Keldoja ja Raiko Roosna 4 väravaga. Oskari parim ning ühtlasi ka üleplatsimees oli Kristo Kiipus 12 tabamusega.
Tartu Ülikooli meeskonna kapteni, Mihkel Keldoja, kommentaar kohtumisest: “Proovisime mängu alusta kiire tempoga, mis ka tõi meile rohkelt viskevõimalusi, kuid kahjuks realiseerimine jättis soovida. Nii kulges kogu mäng pidevas punkt-punkti heitluses. Tänu Klimovi teise poolaja tõrjetele saime viimaseks pingutuseks hea emotsiooni ning võtsime lõpuks mängust maksimumi.”
Järgmine kohtumine leiab aset eeloleval pühapäeval, 14. oktoobril, kui taaskord sõidetakse pealinna. Seekord võõrustab meid eelmise hooaja esiliiga hõbe, HC Tallinn 2. Kohtumine leiab aset Kuristiku Gümnaasiumis, algusega 17.30