Hooaja esimesest mängust korjas võistkond võidupunktid

2019 aasta Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 30. septembri kodumängus, 39:27 (20:10) jagu pealinna külje all pesitsevast HC Viimsi võistkonnast.

Uuenenud koosseisuga Tartu meeskond alustas kohtumist hästi, üheksandaks mänguminutiks oli eduseis 9:2, põhiliselt vedasid mängualguses punktidega Mihkel Keldoja ja Rando Sein. Mängitud oli kõigest esimese poolaja teine kolmandik, kui Emajõelinna pallurid olid kasvatanud vahe kahe kohaliseks ehk 14:4. Poolaja viimase kümne minutiga kummaltki võistkonnalt veel kuus väravat ja seisuks 20:10.
Teine pooltund algas tartlaste dikteerimisel, kõigest kahe minutiga visati neli väravat ja Viimsi hoiti sel ajal kuival. Ei jätnud jonni ka noored Harjumaa käsipallurid, prooviti pidevalt Tartu eduseisu vähendada, kuid Ülikooli linlased näitasid miks just nemad on tiitlikaitsjad. Väravaid tuli igalt positsioonilt ja käe said valgeks kõik 12 pallurit peale väravavahi. Kohtumine lõpetati sireeniga seisul 39:27.
Tartu Ülikooli poolelt tabasid võrku Mihkel Keldoja ja Klaus Peeter Rüütli 7, Henry Mandel 6, Siim Markus Saarend 5, Rando Sein ja Raiko Roosna 3, Samuel Puna ja Elar Vanahunt 2 ning ühe tabamusega aitasid tartlased võidule Kaarel Koppelmann, Tauri Treier, Janek Nõmmela ja Gerrit Oberg.
Järgmine mäng leiab aset 7. oktoobril, kui külla sõidetakse mullusele esiliiga poolfinaali paarilisele Oskari meeskonnale Tallinnasse, Kristiine Spordihalli, kus kohtutakse karikavõistluste raames. Mäng algab kell 18:00!