Karikavõistlustel kaotus pealinlastelt ja nelja parema sekka ei pääsetud

2018 aasta Eesti meeste käsipalli karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumises, sai Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 18. novembri kodumängus, kaotuse 27:42 (13:18) meistriliigas palliva võistkonna HC Tallinn 1 meeskonnalt.

Esimesest oma vahelisest kohtumisest kaasas 36 väravaline kaotusseis määras juba ära, et Maaülikooli Spordihoones peetavas kordusmängus erilist pinget ei ole ja mõlemad meeskonnad saavad lihvida oma meeskonnatööd edasisteks võitlusteks. Kui Tallinnasse sõideti kaheksa mängijaga, siis kodumängul ei olnud ka parem seis, kohtumisele sai tulla üheksa pallurit. Avavilest saadik dikteeris pealinna meeskond, minnes kohtumist juhtima, väravatega vastasid ka Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna mängijad ja kuigi suudeti tabloole võidelda 4:4 viigiseis, siis edasine lahing kuulus selgelt HC Tallinnale. Viie minutiga tehti 7:0 vahespurt ja Ülikoolilinna esindus asus tagaajaja rollis katsetama erinevaid rünnaku- ja mängijate lahendusi. Avapoolaja lõpuks saadi mõõnast üle ja vahe vähendati viie värava peale.
Teisel pooltunnil katsetas HC Tallinna võistkond 7:6 rünnaku lahendamist, millega jäid tartlased selgelt alla. Kohati suudeti püsida tallinlaste vastu mängus ja kaitses mitmel korral nende hoogu pidurdatud, kuid kiirustatud visete ja pallikaotustega said vastased lihtsaid kiirrünnakuid. Kohtumise võitis meistriliiga meeskond, HC Tallinn, tulemusega 42:27 ja edenes finaalturniirile koondtulemusega 99:48.
Tartu Ülikooli resultatiivsemad mängijad olid Klaus Peeter Rüütli ja Raiko Roosna 7 väravaga. HC Tallinna parimad olid Sergei Glinka 9 ning Rainer Kelk 6 tabamusega.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna järgmine ja ühtlasi ka viimane 2018 aasta kodumäng leiab aset sellel pühapäeval, algusega kell 18:00 Maaülikooli Spordihoones, kus võõrustatakse HC Kehra/Primend meeskonda.