Käsipallimeeskond kaotas  karikavõistlustel südika mänguga võõrsil Viljandile

Esmaspäeva 16. oktoobri õhtul jätkusid Eesti karikavõistlused, kus veerandfinaali avamängus Tartu Ülikooli meeskond jäi võõral väljakul alla pärast võidetud  avapoolaega meistriliigaklubile Viljandi HC 24:28(14:13)
Võõrustajad rebisid kohtumise algul küll pidevalt kolme väravaga ette, ent mullune esiliiga võitja Tartu Ülikool oli visa vastane. 16. minutil viskas Klaus Peeter Rüütli vähemuses kaks väravat ja seadis jalule 8:8 viigi. 21aastane Põlva käsipalli kasvandik oli tolleks hetkeks visanud TÜ kaheksast väravast kuus!
Mulkide juhendaja Marko Koksi minutiline mõttepaus oodatud pööret ei toonud, hoopis ülikooli meeskond asus eduseisu, korraks isegi kahe väravaga.
Teise pooltunni algul jätkus võrdne mäng, kus viiginumbrid Viljandi minimaalse eduseisuga vaheldusid. 37. minutil viis Janno Kuus TÜ uuesti 18:17 ette, aga siis tegi Viljandi 7:1 spurdi. Ülikoolilinna mehed pääsesid uuesti kahe värava kaugusele, ent mitte lähemale. Lõpuvile registreeris Viljandi HC 28:24 võidunumbrid.
"Mäng oli nagu kõik eelnevadki sel hooajal – heitlik, suurte tõusude ja mõõnadega," sõnas võitjate peatreener Koks. "Patustasime palju pallikaotustega, mida tartlased osavalt eriti läbi endise noortekoondislase Rüütli ära kasutasid. Lisaks olime uskumatus hädas realiseerimisega kuue meetri pealt. Kaitse oli korras, aga rünnak jättis kõvasti soovida."
Tartu Ülikooli peatreener Priit Allikivi tunnistas, et lootiski veidi hõreda koosseisuga Viljandile vastu hakata. "Aga samas läks nii nagu kartsime – teisel poolajal kaasnes väsimusega ka mõistuse kinnijooksmine. Tagaliin võeti meil kinni täna ja sinna väärilist vahetust pole. Tugeva kaitse ja kiirrünnakute pealt elasime, aga miinus neli on ikka natuke palju kordusmänguks," arvas Allikivi.
Võitjate kasuks Madis Parik viskas 6, Mikk Varik ja Kristo Järve 5 ning Kristjan Koovit ja Sergei Rodjukov 4 väravat. Kaotajatest sai Rüütli üleplatsimehena kirja 9 tabamust, Margo Piksööt lisas 5 ning Kuus ja Rando Sein 3 väravat.
Korduskohtumine peetakse TÜ spordihoones teisipäeval, 31. oktoobril.
Eelmine
Tartu Ülikooli meeskond on alustanud esiliigat kahe võiduga
Järgmine
Käsipallimeeskonnale aktiivse mängu lõpuga saavutatud võit