Käsipallimeeskond karikavõistlustel poolfinaali ei pääsenud

Eesti karikavõistlustel toimus Tartus teisipäeva 31. oktoobri õhtul veerandfinaali korduskohtumine, kus Tartu Ülikooli käsipallimeeskond paraku ei suutnud mängu algedu hoida ning kaotas mängu napilt Viljandi HC meeskonnale 29:30 (16:12). Kahe mängu koondtulemus jäi mulkide kasuks 58:53.

Juba avamängus kaks nädalat tagasi oli 2014. aasta karikavõitja Viljandi HC raskustes, kuid sai kodus 28:24 võidu. Esimeses ringis kõrgliigaklubi SK Tapa välja lülitanud Tartu Ülikool alustas korduslahingutki hästi, Klaus Peeter Rüütli avas kiirrünnakust skoori. Viljandi läks omakorda 4:3 ette, aga see jäi mulkide ainsaks eduseisuks kohtumise esimese 43 minuti jooksul.

Tartlaste rünnak koduväljakul toimis väga hästi ja kaitses seisis viimase lukuna avapoolaja parim väravavaht, 20aastane Ander Sõrmus. 20. minutiks sai Tartu Ülikool juba kuue väravaga ette, 12:6 ning kuigi külalised vähendasid veidi vahet, oli poolajaseisuks Tartu poolelt lootustandev 16:12.

Teine pooltund algas nagu esimenegi – vasakäär Rüütli väravaga. Ülikool juhtis veel nelja tabamusega 19:15, ent siis hakkas vastane vaikselt järele tulema. Viljandi realiseeris Mikk Variku ja Madis Pariku kaudu osavalt kiirrünnakuid ning peagi oli tablool 20:20 viik. 44. minutil viis Sergei Rodjukov soosikud 22:21 ette ja enam tartlased vähemalt edasipääsu suhtes ohtlikuks ei muutunud.

Viljandi rebis kolme väravaga eest ja andis mänguvõimalusi vahetusmeestele ning lõppseisuks kujunes mulkide 30:29 võit. Viljandi parimana viskas joonemängija Kristjan Koovit 8 väravat, Rodjukov lisas 7. Tartlaste poolel olid täpseimad Rüütli ja Rando Sein 6 tabamusega.