Liigamängus kolmas järjestikune kaotus

2019 aasta Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 11. novembri kodumängus, 29:36 (14:18) kaotuse Põlva/Arcwoodi meeskonnalt.

Pühapäeva õhtupoolikul seadsid nii Tartu kui ka Põlva esiliiga käsipallurid oma sammud Eesti Maaülikooli Spordihoone poole, et maha pidada kahe konkurendi tuline vastasseis. Jõudes spordihoone parklasse, võis esmane vaatepilt natuke hirmutav olla, et kas tõesti on tänasele mängule tulemas niivõrd suur arv publikut. Astudes saaliuksest sisse taipasid nii mängijad kui ka pealtvaatajad, et üks tuline pallimängu kohtumine leidis aset juba enne käsipallilahingut. Tartu Ravensi EMÜ SK futsali mehed võõrustasid isadepäeval Tallinn FC Cosmost ja nende omavahelise võitluse pärast nihkus käsipallimängu algusaeg paarikümne minuti võrra edasi.
Algselt kell 18.00 algama pidanud kohtumine, sai lõpuks avavile umbes 18.20 paiku ja kohtumise avavärava viskas tartlaste pommitaja Rando Sein, kuid see jäi ka ainukeseks eduseisuks sellel kohtumisel. Peatselt oldi tagaajaja rollis ja seda terve mäng. Tervet kohtumist dikteerinud Põlva/Arcwood sai avapoolajal teha hulgaliselt vahetusi ja mänguaega jaotati võrdselt. Vahepeal suudeti vahe mängida kahel korral küll minimaalseks, kuid tabloole viiki seada ei õnnestunud ja puhkama mindi siiski põlvakate nelja väravalises eduseisus 18:14.
Teine pooltund algas emotsioonitult ja raskelt, esimese kolme minutiga jäädi veel 14:22 kaotusseisu ja Rüütli suutis küll 34. minutil visata Ülikoolilinna käsipalluritele teise poolaja esimese värava, kuid Eesti Lõõtsapealinnast Põlva/Arcwood läks oma teed. Lähemale kui viis väravat ei suudetud vahe mängida ja mängu lõpus lasti veel vastastel vahet suurendada. Kui eelmisel hooajal suutis mõlemad omavahelised kohtumised võita Emajõelinna esindus, siis sel aastal, vähemalt avakohtumises, pani oma paremuse maksma mulluse esiliiga pronksmedali omanikud. Pärast 60. minutit ja sireeni kõlades näitas tabloo Põlva/Arcwoodi paremust seisuga 36:29.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna parimatena viskasid Rando Sein 10 ja Klaus Peeter Rüütli 9 väravat. Põlva/Arcwoodi ridades viskasid Raido Peedoma 8 ja Mihkel Tamm 6 väravat.
Tartu Ülikooli meeskonna esindaja ja treener Priit Allikivi võttis kohtumise kokku järgnevalt: „Rünnakul tegutsesime liiga ühekülgselt ja pall ei liikunud õigel ajal õigesse kohta ning kannatlikkusest jäi puudu, liialt kiired lahendused. Kaitses võttis võimust passiivsus, ei suudetud vastase rünnakurütmi segada ega pidurdada.“
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna järgmine mäng leiab aset sellel pühapäeval 18. novembril, kui Maaülikooli Spordihoones võõrustatakse HC Tallinna esindusmeeskonda karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumises. Pall pannakse mängu kell 12.30.

Eelmine
Liigamängust kaotus Oskari meeskonnalt ja karikavõistlustel suur alla jäämine meistriliiga tipule HC Tallinn-le