Liigamängust kaotus Oskari meeskonnalt ja karikavõistlustel suur alla jäämine meistriliiga tipule HC Tallinn-le

2019 aasta Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 04. novembri võõrsilmängus 32:36 (15:17) kaotuse möödunud hooaja poolfinaali vastase Oskari käest ning 2018 aasta Eesti meeste käsipalli karikavõistluste veerandfinaali avakohtumises, sai Tartu Ülikooli meeskond neljapäeval, 08. novembri võõrsilmängus, kaotuse 21:57 (12:28) meistriliigas palliva võistkonna HC Tallinn 1 meeskonnalt.

Pühapäeva lõuna paiku seadis Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna esindus enda teekonna Tallinna poole, et sel hooajal juba kolmandat korda Oskariga mõõtu võtta. Kahel korral oli küll tegemist karikavõistluste kohtumistega ning sedapuhku võideldi punktide üle esiliiga tabelis. Oma debüüdi sellel mängul tegid kaks meie meeskonna mängijat, väravat asus kaitsma noor Põlvast pärit Taavi Vool, kes on laenatud meile kuni jaanuari lõpuni ning Sakamaalt Eestisse vahetusõpilaseks tulnud Rolf Lukas Erdmann, kes sai mängus ka käe valgeks. Ka Oskari meeskonnal oli varuks mõned täiendused.
Mängu algus oli väga tuline ja paremini lülitusid võõrustajad, kiirelt saadi ette 6:2, vahepeal saadi küll vahe kahe väravaliseks, kuid siis läks Oskar jälle eest. Selline mängutempo jätkus kuni poolaja lõpuni, enne sireeni kõlamist suudeti vahe mängida taas kahe värava peale ning poolaeg lõpetati Oskari eduseisul 17:15. Teine pooltund oli ülimalt põnev, Oskari eduseisu jätkus kuni seitse minutit, siis sattus hoogu tartlaste pommitaja Rando Sein ja peagi olid tablool viiginumbrid 21:21 ning mõni hetk hiljem asus Tartu mängu esmakordselt juhtima. Edasine mängutempo nägi välja sedasi, et Oskar viigistas seisu, tartlased läksid jälle ühega juhtima. Sellises tempos võideldi ligikaudu kümme minutit. Mängu viimased kümme minutit kuulusid võõrustajatele, mindi esmalt Peeter Koppelmanni värava toel juhtima ja enam külalisi järele ei lastud. Oskar võttis esiliiga põnevuslahingus nelja väravalise võidu, seisuga 36:32.Tart Ülikooli ja ühtlasi kogu mängu täpseim oli Rando Sein, kes viskas 15 väravat, Klaus Peeter Rüütli toetas 6 tabamusega. Oskari poolelt oli paremad Ergo Koskela 11 ja Peeter Koppelmann 8 väravaga.
Tartu Ülikooli joonemängija Raiko Roosna võttis mängu kokku järgmiselt: “Lasime nad kohe alguses ette ja jäime tagaajaja rolli. Kaitses lasime tagant omale palju visata ja jäime 1-1 olukordades alla. Vastaste kiirrünnakute arv oli ka meie omast suurem ja kolm seitsmemeetri karistusviset jäi sisse viskamata.”
2018 aasta Eesti meeste käsipalli karikavõistluste veerandfinaali avakohtumises, sai Tartu Ülikooli meeskond neljapäeval, 08. novembri võõrsilmängus, kaotuse 21:57 (12:28)  meistriliigas palliva võistkonna HC Tallinn meeskonnalt.Sellel hooajal head mängu näitaval Tallinnal oli juba enne kohtumise algust selge eelis, kuid kui selgus, et Tartu Ülikooli meeskond asub võistlustulle väga napis koosseisus kustutas see viimasedki lootused. Mängust kujunes ühepoolne viskeshow, poolajaks oli Tallinn ees 28:12 ja kohtumise lõpuks oli seisuks 57:21, mis näitab, et pealinna käsipallurid viskasid peaaegu ühe värava minutis.Tartu Ülikooli poolelt viskasid Mihkel Keldoja ja Gerrit Oberg 6 väravat, Elar Vanahunt 4, Rolf Lukas Erdmann 3 ning Rainis Moro ja Kaimur Kivi 1 värava.Üleplatsimees oli Tallinna mängija Rauno Aus, kes viskas 12 väravat.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna järgmine mäng leiab asset sellel pühapäeval algusega kell 18:00, kui Maaülikooli Spordihoones võõrustatakse esiliiga ühte tugevamat meeskonda, Põlva Arcwoodi.