Tallinnast punktideta tagasi

2019 aasta Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 14. oktoobri võõrsilmängus, 31:34 (18:15) kaotuse möödunud hooaja finaali vastase HC Tallinn 2 käest.

Pühapäeva pärastlõunal võttis tartlaste käsipalliesindus ette teekonna pealinna poole, kus meid võõrustas meistriliiga liidri duubelmeeskond, HC Tallinn 2. Juba soojendust tehes oli näha tallinlaste pingsat valmisolekut, kokku oli kogutud parim võimalik rivistus. Ülikoolilinna pallurid pidid kahjuks tugevale mängule vastu minema pooliku ja küllaltki lühikese koosseisuga. Nagu arvata võis, siis mängu algus Kuristiku Gümnaasiumis kulges väga tasavägiselt. Tudengilinna mängumehed suutsid mängu paremini lülituda, suudeti minna juhtima 6:3, mille peale vastas Tallinn kiirelt 4:0 vahespurdiga. Tartu meeskond sai kaitse pidama ja selle arvelt teeniti mitmeid kiirrünnakuid, Rando Seina kolme järjestikuse tabamusega suudeti mängida sisse väike, kolme väravaline eduseis, 13:10. Kümmekond minutit poolaja lõpuni ja väravaid tuli kummaltki poolelt. Rüütli viskas tartlaste kasuks poolaja lõpus veel kaks väravat ja hetkeks juhiti lausa 18:13! Kuid mitte pikalt, Tallinn suutis vähendada vahet poolaja lõpuks ja puhkama mindi tiitlikaitsja 18:15 eduseisus.
Teine pooltund algas paremini võõrustajatele, kes lülitusid peale puhkepausi paremini ja vahe vähendati minimaalseks. Ei läinud pikalt, kui tablool oli taaskord viiginumbrid ja sellest hetkest algas punkt-punkti mäng kuni 56. minutini. Kui veel minut tagasi juhtis Tartu Ülikooli käsipallimeeskond minimaalselt, siis sellel hetkel pöördus mängukäik täielikult ja külma närviga suutsid HC Tallinn 2 mängumehed visata viis väravat, Tartu viimase minuti ühe vastu. Seega tuli pealinnast koju naasta kaotusekibedus suus ja tunnistada pealinlaste paremat valmistumist. Numbrid tablool näitasid 34:31, HC Tallinn 2 poolt vaadatult.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna resultatiivsemad mängijad olid Rando Sein ja Klaus Peeter Rüütli 8 tabamusega, Raiko Roosna toetas neid 6 väravaga ja Siim Markus Saarend lisas 5. Üleplatsimees ja HC Tallinn 2 parim oli suurte kogemustega Tarmo Ulla 11 tabamusega, nendest 7 väravat olid seitsme meetri karistusvisked.
Tartu meeskonna üks liidritest, Rando Sein, võttis mängu kokku järgmiselt: „Alustasime mängu hästi ja teenisime kaitse pealt mitmeid kiirrünnakuid. Teisel poolajal sai määravaks Tallinna pikem pink. Meie rünnak jooksis kokku ja kaitses olime hädas vastaste joonemängijaga.“
Järgmine mäng leiab aset 21. oktoobril, kui kodumängus võetakse vastu Oskari meeskond, kellega peetakse maha karikavõistluste korduskohtumine. Esimeses mängus saavutasid tartlased kahe väravaga eduseisu ja pühapäeval on oodata tulist kohtumist. Ole kohal!