Tartu Ülikool meeskonnale pealinnast hooaja teine võit

Neljapäeval kohtusid meeste esiliigas kaks meeskonda, kes kuue vooru järel olid võrdselt kolme punkti peal, kusjuures tiitlikaitsja Tartu Ülikool polnud võidurõõmu maitsnud juba kaks kuud. Kuristiku gümnaasiumi spordisaalis naasis TÜ võitude teele, alistades HC Tallase 46:31 (24:11).

Külalised tegid hea stardi, asudes 3:0 ette, enne kui Kalev Kütt seitsmendal minutil kodumeeskonna väravatearve avas. Vaid pisut enam kui minut hiljem oli seis 4:5, kuid siis tabas kaks korda esiliiga parim snaiper Rando Sein ja korra Siim Markus Saarend ning ülikoolitiim libises eest. Edu kasvas pidevalt ja 20. minutiks juhtis kahel eelmisel hooajal esiliiga võitnud meeskond 17:9. Jaan Läänmäe vähendas kahe järjestikuse värava abil küll vahet, ent rohkem Tallas palli tartlaste võrku ei saanudki. 7:0 lõpuspurt andis Tartu Ülikoolile vaheajaks turvalise 24:11 edu, mis tähistas ühtlasi tänavuse hooaja kõige resultatiivsemat avapoolaega.
Teine pooltund algas nagu esimenegi – tartlase Mihkel Keldoja tabamusega, ent mäng tervikuna kulges oluliselt võrdsemalt. Alles poolaja keskel hakkasid tartlased vahet jälle suurendama ning 52. minutil tegi Klaus Peeter Rüütli kohtumise kümnes tabamus seisuks 39:21.
Resultatiivne tegutsemine jätkus lõpuni ning Tartu Ülikool sai hooaja väravaterohkeimas mängus 46:31 võidu. Võitjate poolt said käe valgeks kõik kümme meest, teiste seas ka väravavaht Taavi Vool. Rüütli ja Sein tabasid 11, Keldoja ja Raiko Roosna kuus korda. Tallase täpsemad olid Kütt kuue ning Nikita Piskunov ja Patrick Padjus viie väravaga.
Tartu Ülikool lõpetas esimese ringi kuue punktiga ja viiendal kohal, Tallas jätkab kolme silmaga seitsmendal tabeliastmel.

Eelmine
Ülikooli käsipallimeeskond pidi vastu võtma sellel hooajal juba neljanda kaotuse