Tartu Ülikool võitis viimases kodumängus Viljandi Spordikooli ja kirjutas liigatabelisse eelviimases voorus kaks punkti juurde

2018 aasta Eesti meeste käsipalli-meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 4. märtsi kodumängus, 38:28 (17:15) jagu Mulgimaalt külla sõitnud Viljandi Spordikooli võistkonnast.

Tartlaste jaoks algas koduses Maaülikooli Spordihoones mäng uimaselt ja loiult ning mõne minuti möödudes avastati ennast 0:2 kaotusseisust. Saali kogunenud paarikümne pealise publiku rõõmuks sai ka Tartu Ülikooli käsipallimeeskond enda mängumootori käima ja peagi oli jalul viik ning võrdne heitlus jätkus kuni esimese poolaja lõpuni. Viljandist külla sõitnud noored mängumehed võitlesid südilt, kuid puhkama mindi siiski võõrustajate kahe väravalises eduseisus 17:15. Pärast puhkepausilt naasmist võis arvata, et jätkub sarnaselt esimesele poolajale võrdne heitlus, kuid teise pooltunni algus tõestas vastupidist. Tartu meeskond alustas teist mänguosa 5:1 spurdiga, Klaus Peeter Rüütli ja Rando Seina vedamisel, vastavalt kolme ja kahe väravaga. Sealt edasi kulges mäng tiitlikaitja dikteerimisel ja mitmel korral hoiti mulke mõne minuti kuival, samal ajal ise eduseisu suurendades. Mängu viimased kümme minutit kuulusid täielikult tartlastele, kaitse ja värav keerati sedasi lukku, et kaks minutit enne lõppu oli seisuks 38:26. Lõpp-skoori vormistas Viljandi mängumees Henn-Hendrik Sepp, visates viimasel minutil veel kaks väravat ja sireeni kõlades särasid tablool numbrid 38:28.
Tartu Ülikooli resultatiivsemad mängijad olid Rando Sein 13, Margo Piksööt 7 ja Klaus Peeter Rüütli 6 tabamusega. Viljandile tõi parimana Simon Drõgin 8 punkti, teda toetasid Martin Allikalt ja Henn-Hendrik Sepp 7 väravaga

Eelmine
TARTU ÜLIKOOLI KÄSIPALLIMEESKOND SAI ESILIIGAS HOOAJA TEISE KAOTUSE JA LANGES TURNIIRITABELIS TEISEKS
Järgmine
Tartu Ülikool võitles põhiturniiri viimase vooru kohtumisest võõrsil välja võidu