Tartu Ülikool võitles põhiturniiri viimase vooru kohtumisest võõrsil välja võidu

2018 aasta Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond reedel, 16. märtsi võõrsil mängus, 39:36 (22:18) jagu pealinna külje all pesitsevast HC Viimsi võistkonnast.

Reede pärastlõunal asus ülikoolilinna võistkond teekonda Viimsi poole, et panna põhiturniirile väärikas punkt. Kahjuks võeti retk Põhja-Eesti poole vastu üsna hõreda koosseisuga. Gripi- ja vigastustelaine ning töökohustused on võtnud enda küüsi mitu Tartu käsipallimeeskonna mängijat. Antud mänguks võttis treeneri kohustused enda peale hüppeliigese vigastusega vaevlev Klaus Peeter Rüütli, et vajadusel mängijatele time-outi näol hingetõmbepausiks ja janu kustutamiseks üht minutit pakkuda.
Mäng algas tiitlikaitsja eestvedamisel, olles suurema osa esimesest poolajast paari kuni kolme punktiga peal. Südilt tegutsenud Viimsi meeskonna mängumehed hoidsid külalistel sabast kinni ja esimese pooltunni teise kolmandiku lõpuks oli jalule seatud viik ning Tartu kasutas esimest minutilist mõttepausi, peale mida jätkus mõned minutid punkt-punktilist heitlust. Esimese mänguosa lõppfaas kuulus sedakorda tartlastele ja tänu Madis Tammaru 7 meetri karistusvisete tõrjetele, mida kogunes poolaja lõpuks kolm, suudeti puhkama minna nelja väravalises eduseisus 22:18. Teine pooltund algas sarnaselt esimesele ülikoolilinlaste dikteerimisel ja väravavahti asendanud joonemängija Madis Tammaru sai kirja neljanda 7 meetri karistusviske tõrje. Mõlema meeskonna poolt tihedas väravate sajus kulges ka kohtumise teine poolaeg ja suuresti tänu Rando Seina tabavatele pealevisetele suudeti mäng tüürida võidusadamasse. Teisel pooltunnil suutis Viimsi mängumees Andreas Lill lahti muukida Tartu värava ka 7 meetri joonelt, tabades sealt kuuel korral! Emajõelinna mängumehed said viimases kohtumises enne märtsi lõpus peetavat final4-i võidu tabeli kõige alumisel real paikneva HC Viimsi meeskonna üle. Lõpusireeni kõlades särasid tablool numbrid 39:36.

Tartu Ülikooli resultatiivsemad mängijad olid Rando Sein 15, Margo Piksööt ja Mihkel Keldoja 6 tabamusega. Koduvõistkonna Viimsi parimatena viskasid Mark Mägi 8, Andreas Lill 6 ja Otto Karl Kont 5 väravat.

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliiga lõppeb pärast 30. ja 31. märtsil peetavat Final4-i.                 Täpne mängude koht ja ajakava selgub peagi!

Eelmine
Tartu Ülikool võitis viimases kodumängus Viljandi Spordikooli ja kirjutas liigatabelisse eelviimases voorus kaks punkti juurde