Tartu Ülikool võitles väravaterohkest mängust liigatabelisse kaks punkti juurde

2018 aasta Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja- ja tabeliliider Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval 11. veebruari kodumängus  39:36 (15:18) jagu Harjumaalt külla sõitnud HC Kehra/Primend-ist.

Tartu Ülikooli käsipallimeeskond alustas koduses Maaülikooli Spordihoones mängu väga apaatselt ja saali kogunenud käsipallipublik märkas isegi, et tartlased ei olnud ennast mänguks korralikult häälestanud. Külalisvõistkond oli mängule saabunud väga lühikese pingiga, samuti puudus noortel mängumeestel treener, kes vajalikel hetkedel häid nõuandeid jagaks. Mängu algus näitas Kehra duubelmeeskonna tahet võidelda ja peagi oldi saavutatud kolme punktiline eduseis, mille peale ärkasid ka kohalikud pallurid ja tegid 6:0 vahespurdi minnes omakorda kohtumist 8:5 juhtima. Edasi kulges mäng väga tasavägiselt ja punkt-punkti haaval kahandas Kehra kaotusseisu. Kui poolaega jäi veel mängida viis minutit, olid külalised välja võidelnud eduseisu ja esimese mänguosa lõppemist tähistava sireeni kõlades olid tablool numbrid Tartu Ülikooli poolt vaadates 15:18. Teist poolaega alustas paremini Tartu, kes peale kümne minutilist puhkepausi suutis seisu viigistada. Järgnevalt kulges mäng sarnaselt esimesele pooltunnile väga tasavägiselt, kord oli peal üks meeskond, kord teine. Mängida jäi veel kümme minutit, kui tablool särasid numbrid 29:29. Ülikoolilinlased pigistasid endast välja viimased jõuvarud ja nii tehti nelja minutiga 5:0 vahespurt, sellega oldi kehralastest turvalises kauguses ning mängu lõpp kulges mõlema võistkonna poolt skoori kasvatamisega. Tartu Ülikooli käsipallimeeskond pääses pingelisest ja väravaterohkest mängust välja võidunumbritega 39:36 ning jätkab liigatabeli juhtimist ühe punktiga Põlva/Arcwoodi ees.
Tartu Ülikooli resultatiivsemad mängijad olid Mihkel Keldoja 11, Margo Piksööt 7, Rando Sein ja Klaus Peeter Rüütli 6 tabamusega. Kehrale tõi parimana Marten Mitt 11 väravat, teda toetasid David Mamporia 8 ja Martin Nerut 7 õnnestunud pealeviskega.
Eelmine
Tartu Ülikooli käsipallimeeskond sai hooaja esimese kaotuse
Järgmine
TARTU ÜLIKOOLI KÄSIPALLIMEESKOND SAI ESILIIGAS HOOAJA TEISE KAOTUSE JA LANGES TURNIIRITABELIS TEISEKS