Tartu Ülikooli käsipallimeeskond osales hooaja eelsel kontrollturniiril

Kohe-kohe on algamas hooaeg Eesti meeste esiliigas käsipallis ja sedapuhku võtsid tartlased teekonna lõuna poole, mitte kaugele, Põlvasse. Käsipalli pealinn võõrustas Eestimaa Spordiliit Jõud 2018 meistrivõistluseid käsipallis. Koosseis oli hõre ja mängima sõideti parimas võimalikus rivistuses.

Turniiril osales kokku seitse meeskonda, nendest viis pallivad meistriliigas. Võistkonnad olid jagatud kahte alagruppi ja Tartu esindus paigutati kokku Aruküla, Viljandi ja Põlva Coopiga, mis andis aimu, et lihtne ei saa see turniir olema. Kummalgi päeval kaks mängu ja esimeses kohtumises mindi laupäeva lõunaajal vastamisi Harju maakonnast Põlvasse sõitnud Aruküla meeskonnaga. Mäng oli väga pingeline ja väravaid tuli mõlemalt poolelt päris usinalt, tartlased võitsid 50minutit kestnud kohtumise 34:30. Tund aega pausi ja turniiri teises mängus tuli vastamisi minna Viljandi HC-ga. Võitlust oli kohtumises küllaga, kuid otsustavaks sai mulkide pikem pink ja 7:6 formatsioon, millega Emajõelinna esindus hätta jäi. Mäng lõppes tulemusega 26:32.
Teine päev algas vara. Eelmise päeva mängud andsid hommikul kõik võimalikele lihastele tunda valu näol, kuid esimene kohtumine Põlva Coopi vastu oli tõsiasi. Kell 10 pandi pall mängu ja kohtumise algus oli küllaltki rahulik, kuid mängu siiski domineeris Põlva duubelmeeskond. Teisel poolajal kasvatati vahet veelgi ja kohtumine lõppes seisul 24:32 ning sellega saavutati alagrupis kolmas koht.
Tund vahet ja tuli asuda võistlustulle 5. koha nimel. Vastasteks Tapa käsipallimehed. Kui teisepäeva hommiku kohtumise eel andis tugevalt tunda erinevad valud kogu kehas, siis enne seda mängu ei olnud enam mitte valutavat kohta. Korralik soojendus ja teadmine, et viimane mäng andis meestesse jõudu juurde veel viimaseks 50 minutiks. Mäng oli väga rabe ja ei jäänudki esialgu muud üle, kui vastu võtta poolaja kaotus seisuga 12:17. Mõned minutid puhkust ja meeskonna sisest arutelu alustati teisel poolajal uue hingamisega. Mäng oli peatselt tasavägine ja põnevust jätkus viimase sekundini, mil võiduvärava viskas Tartu Ülikoolis sügissemestril õppiv Saksamaalt pärit vasakukäeline käsipallur. Eelmise hooaja esiliiga meister saavutas seega kontrollturniirilt tugeva 5. koha, alistades Tapa käsipallurid seisuga 32:31.
Tartu Ülikool mängis koosseisus: Kevin Klimov, Rando Sein, Siim Markus Saarend, Kaimur Kivi, Elar Vanahunt, Henry Mandel, Rainis Moro, Oliver Kalme, Klaus Peeter Rüütli, Jürgen Adamson, Taavi Vool (Põlva SK), Lukas Erdmann (TSG Eppstein, Saksamaa).
Esimene esiliiga kohtumine leiab meeskonnal aset juba sellel pühapäeval, 30. septembril kell 18:00, Maaülikooli spordihoones, kus vastu astub HC Viimsi.