Tartu Ülikooli käsipallimeeskond pääses karikavõistlustel veerandfinaali

2018 aasta Eesti meeste käsipalli karikavõistluste kaheksandikfinaali korduskohtumises, sai Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 21. oktoobri kodumängus, jagu 35:33 (16:16) kahekordsest Eesti karikavõitjast ja esiliiga rivaalist Oskari meeskonnast ning pääses edasi veerandfinaali koondtulemusega 62:58.

Sombusel pühapäeva õhtul seadsid Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna mängijad oma sammud Eesti Maaülikooli Spordihoonesse, et võõrustada Oskari meeskonda karikavõistluste kordusmänguga, kaasas kahe punktiline edu ja maha pidada üks tuline ning eriti põnev heitlus veerandfinaali pääsemise üle. Tartu astus mängule vastu pisut teistsuguse koosseisuga, kui avakohtumises. Esimeses mängus heas hoos olnud väravavaht Kevin Klimov pidi kahjuks mandlioperatsiooni tõttu kohtumist tribüünilt jälgima ning postide vahele asus puuri kaitsma Madis Tammaru.
Kohtumise algus asus külaliste dikteerimisel, Oskar sai alguses ette 4:2 ja 7:5 ning tartlased pidid nägema vaeva, et kogenud mängumeestel kannul püsida. Taaralinna käsipallurid suutsid lühikese ajaga teha 4:0 vahespurdi ja asuda mängu ise juhtima. Pikka pidu ei olnud ja Oskari mängumehed vastasid peagi samamoodi väravatega ja kohtumise lõpuminutitel suudeti isegi minimaalse tabamusega juhtima minna. Avapoolaja viimasel minutil suutis väga heas hoos olnud tartlaste mängija Klaus Peeter Rüütli seisu tablool viigistada ning puhkama mindi punktidega 16:16, see tabamus oli ka Rüütli kaheksandaks.
Pärast puhkepausi sai TÜ meeskond ette 18:17, kuid siis läksid platsi peal asjad väga teravaks. Esmalt, lühikese ajaga eemaldati Tartu poolelt kaks mängijat 2min karistust kandma ning hetk hiljem tabas rünnakul Peeter Koppelmann käega näkku viskel olnud Rüütlit, kelle närvikava antud situatsioonile vastu ei pidanud ning tribüünile saadeti mõlemad mängijad punase kaardiga. Mäng jätkus mõnda aega veel Ülikoolilinna pallurite eestvedamisel, 45. minutil oli esiliiga tiitlikaitsja eduseis 29:23, kuid sellest hetkest pöördus mängukäik Oskari meeskonna kasuks. Vähem kui kümne minutiga tehti 7:1 vahespurt ja tablool särasid taaskord viiginumbrid, seekord siis 30:30. Kohtumise lõpp kuulus minimaalselt tartlastele, suudeti minna juhtima kahe väravaga ning seda hoiti kuni lõpusireeni kõlamiseni. Tartu Ülikooli käsipallimeeskond võitis ülimalt põneva kohtumise 35:33 ning sellega pääseti edasi järgmisesse ringi, koondtulemusega 62:58. Huvitav fakt mängust on ka see, et käe said tartlaste poolelt valgeks kõik nimekirjas üles antud mängijad.
Tartu Ülikooli poole pealt oli kõige resultatiivsem mängija Rando Sein 9 väravaga, Klaus Peeter Rüütli arvele jäi avapoolajal visatud 8 tabamust. Oskari meeskonda vedasid Kristo Kiipus ja Priit Kotsar 9 väravaga, neid toetas Ragnar Põldma 8 tabamusega.
Tartu Ülikooli poolelt punase kaardi teeninud Klaus Peeter Rüütli kommentaar mängule: „Raskelt tuli see võit. Kohtumise avapoolajal olime hädas realiseerimisega ja kiirustatud otsustega ning tänu sellele sai Oskari meeskond hulganisti kiirrünnakuid, mis on tavaliselt olnud meie trumbiks. Suutsin ise mängu hästi sisse lülituda ja meeskonda esimesel poolajal väravatega aidata. Kahetsusväärne on muidugi teise pooltunni algus, kus teenisin rumalast olukorrast punase kaardi ja pidin ülejäänud kohtumist tribüünilt jälgima. Mehed võistlesid lõpuni ja ilmselt edasipääsu määras meie veidikene pikem pink ning noored mängumehed, kellel oli veel jõudu jooksmiseks.“
Viimase kaheksandikfinaali lõppedes loositi Tartus paaridesse tänavuse karikasarja kaheksa paremat. Veerandfinaalides kohtuvad: Põlva/Arcwood – SK Tapa, Viljandi HC – HC Viimsi/Tööriistamarket, Põlva Serviti – Viljandi Spordikool ning HC Tallinn – Tartu Ülikool. Mängud peetakse novembris, täpne ajakava selgub nädala jooksul. Karikavõistluste otsustavad mängud nelja parema osavõtul peetakse 1. ja 2. detsembril Põlvas.
Järgmine mäng leiab aset 4. novembril kell 16:20, kui sõidame taaskord Tallinnasse mängima Oskari meeskonna vastu, seekord esiliiga raames.

Eelmine
Tallinnast punktideta tagasi
Järgmine
Liigamängust kaotus Oskari meeskonnalt ja karikavõistlustel suur alla jäämine meistriliiga tipule HC Tallinn-le