TARTU ÜLIKOOLI KÄSIPALLIMEESKOND SAI ESILIIGAS HOOAJA TEISE KAOTUSE JA LANGES TURNIIRITABELIS TEISEKS

2018 Eesti meeste käsipallimeistri-võistluste esiliiga II ringi kohtumises, pühapäeval 25. veebruaril, sai tiitlikaitsja Tartu Ülikool selle hooaja teise kaotuse, jäädes pealinnas alla HC Tallinn 2 meeskonnale 32:30 (17:18).
Päev pärast Eesti Vabariigi sajanda juubeli pidustusi võtsid Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna pallurid ette teekonna pealinna, et pidada seal maha üks võitluslik käsipallimatš. Tegemist oli korduskohtumisega, mäletavasti leppisid pealinlased ja tartlased esimeses mängus viigiga.
Mäng, nagu arvatagi võis, hakkas väga tasavägiselt. Tabavaid viskeid tuli mõlema meeskonna poolt, kuid esimest poolaega dikteeris miinimum vahega siiski Tartu võistkond ja puhkama mindi ühe väravalises eduseisus. Teist poolaega alustas paremini eelmise hooaja võitja, hakates tasapisi kasvatama eduseisu, olles peagi ees nelja väravaga. Tartu hea minek teise poolaja algul äratas üles ka HC Tallinna duubelmeeskonna mängijad ja tänu väravavahi tõrjetele ning Ainar Estra kahe järjestikuse tabamusele suudeti mäng 45. minutiks viigistada. Sellest hetkest pöördus mängukulg ja edasi olid tagaajaja rollis just tartlased. Tänu pikemale pingile ja targematele lahendustele suutsid mängulõpu enda kasuks mängida koduvõistkond, võttes sellega ühtlasi ka mänguvõidu tulemusega 32:30. Tartu Ülikooli käsipallimeeskond langes kaks mängu enne põhiturniiri lõppu tabelis teisele positsioonile, Põlva/Arcwoodi järele.
Tartu poole pealt vedasid mängu Rando Sein ja Margo Piksööt, võrdselt 8 tabamusega, neid toetas Mihkel Keldoja 5 väravaga. Üleplatsimehena viskas Tallinna mängija Palle Viilu 9 väravat, teda toetas Andreas Kommer 8 ja Kaupo Märjamaa 5 resultatiivse pealeviskega.

Eelmine
Tartu Ülikool võitles väravaterohkest mängust liigatabelisse kaks punkti juurde
Järgmine
Tartu Ülikool võitis viimases kodumängus Viljandi Spordikooli ja kirjutas liigatabelisse eelviimases voorus kaks punkti juurde