Üks nädalavahetus, kaks mängu, üks meistritiitel!

2018. aasta Eesti käsipalli meistrivõistluste esiliigas, saavutas Tartu Ülikooli meeskond esimese koha ja kaitstes sellega tiitlit. Poolfinaalis saavutati võit lisaajal Oskari üle 33:29 (29:29), (27:27),  (13:13) ja finaalis alistati HC Tallinn 2 26:25 (15:12).

Finaalturniir peeti märtsikuu viimastel päevadel Eesti käsipalli pealinnaks tunnistatud Põlvas. Nelja parima meeskonna osavõtul rullus reede pärastlõunal lahti poolfinaalid. Esimeses mõõduvõtus olid vastamisi põhiturniiri esimene ja neljas koht ehk Tartu ja Oskar. Mõlemad olid ennast mänguks maksimaalselt häälestanud ja arvestades hooajal kahte omavahelist kohtumist võis nende põhjal favoriidiks pidada tallinlasi, kelle väravate saldo oli +2. Emajõelinlastele oli selge, et kui mängul lastakse kulgeda Oskari tempos, siis läheb väga raskeks. Poolfinaal algas pealinlaste rünnakuga ligi paarisaja silmapaari ees ja avavärava viskas Oskari meeskonna mängija Ragnar Põldma. Ei läinud kaua ja sai väravaarve avatud ka tiitlikaitsjal. Punkt-punktilises heitluses jõuti poolaja vileni ja mindi puhkama sõbralikus, kuid veel mitte midagi ütlevas viigiseisus 13:13. Teine pooltund, sarnaselt esimesele, mängiti väga tasavägist käsipalli, põhiliselt Oskari meeskonna tempos. Pärast kümne minutilist kosutavat puhkepausi algas teine poolaeg ja seekord sai palli mängu panna tartlased, kes viskasid ka teise mänguosa esimese värava, kuid peagi vastasid ka Põhja-Eesti esiliiga paremikku kuuluv Oskar. Väravaid ühelt ja teiselt võistkonnalt ning mängida oligi jäänud kõigest kaks minutit ja seis tablool näitas endiselt viiginumbreid, 26:26. Minut enne lõppu viis Tartu Ülikooli meeskonna mängujuht Margo Piksööt, 7-meetri karistusviske tabamusel, võistkonna juhtima. Kuid sellega kahjuks ei olnud mäng tehtud, viimasel minutil tabas pealinlaste mängija Ergo Koskela ja kohtumise normaalaeg lõppes seisul 27:27. Kuidagi tuli välja selgitada, kes siis nendest kahest meeskonnast väärib finaalkohta enim ja pärast väikest puhkepausi alustati 2x5min lisaajaga. Pärast viite minutit oli endiselt seis tasa, 29:29 ja otsustavaks sai mängu viimane lisaaeg, kus tartlased enam Oskarile otsustus ruumi ei jätnud ja viskasid kolm väravat lisaks ning finaali jõuti tulemusega 33:29.

Margo Piksööt viskas 9, Klaus Peeter Rüütli ja Rando Sein 8, Mihkel Keldoja 4, Hardi Kuimets 3 ja Gerrit Oberg 1 värava. Oskari poolelt viskasid Priit Kotsar 7, Kristo Kiipus 6, Ragnar Põldma ja Ergo Koskela 4, Mart Liinar ja Karl Makko 2 ning 1 väravaga panustasid Markus Kirsberg, Aivar Verro, Arso Raid ja Hendrik Karlson.

Teine poolfinaal kohtumine oli sarnaselt esimesele väga tasavägine. Kodumeeskond Põlva/Arcwood võõrustas HC Tallinna duubelmeeskonda. Sellest paarist pääses edasi võitjana Tallinna esindus, võttes väravate vaesest mängust napi, üheväravalise võidu 22:21 (10:10).

Teine võistluspäev algas pronksimänguga. Arvestades Oskari tugevat mängu tartlaste vastu võis oodata ka sellest kohtumisest tasavägist heitlust, kuid kahjuks kulges mäng küllalti ühepoolselt. Põlva/Arcwood saavutas teist aastat järjest kolmanda koha, alistades Oskari 38:15 (21:8).

Õhtu oodatuim kohtumine kulmineerus Tartu Ülikooli ja HC Tallinn 2 vahel. Ülikoolilinlased olid mänguks väga hästi häälestunud ja asusid kiiresti mängu juhtima 3:0. Peagi avasid skoori ka tallinlased ja esimest korda saavutati viigiseis 12. minutil, 5:5. Põhiliselt tiitlikaitsja dikteerimisel ja HC Tallinna tagaajamisel kulges suurem osa esimesest poolajast ning puhkama mindi Tartu eduseisus 15:12. Teine pooltund algas paremini Lõuna-Eestisse sõitnud pealinna mängumeestel, tabades peale Rando Seina avaväravat kolmel korral järjest, vähendades kaotusseisu minimaalseks. Pealinlased suutsid taaskord viigi välja võidelda 48. minutil, seisuks 21:21, kuid sel samal minutil tabas tallinlasi ka kaotus. Kohtunikud määrasid Pavel Balabkole punase kaardi olukorras, takistades Mihkel Keldoja viset küllaltki robustselt. Lisaks punasele kaardile, sai Tartu sooritada ka 7-meetri karistusviset, mida läks külmanärviliselt sooritama vanameister Margo Piksööt, viies selle tabamisega tiitlikaitsja taaskord juhtima. Viimast kümmet minutit mindi mängima tartlaste kahe punktilises eduseisus, mis peale võttis minutilise mõtlemisaja HC Tallinn 2 loots Martin Lillepea. Peale mõtete jagamist tulid pealinlased mängu tagasi kahe järjestikuse tabamuse toel, viigistades peagi mänguseisu. Põnevust- ja pinget täis mängus viskas võiduvärava Tartu Ülikooli käsipalli meeskonna mängija Klaus Peeter Rüütli. Peale viimast tabamust jäi mängida veel natuke üle ühe minuti ja tänu ühele hooaja tugevaimale kaitsemängule suudeti võtta finaalmängust VÕIT, tulemusega 26:25.

Tartu meeskonna poolelt viskas üleplatsimehena Klaus Peeter Rüütli 9, Margo Piksööt 6, Rando Sein 5, Hardi Kuimets 3 ja Madis Tammaru, Mihkel Keldoja, Geio Heil 1 värava. HC Tallinn 2 meeskonnale tõid Martin Pihlamägi 6, Helvar Kuhi ja Ainar Estra 5, Heinart Heinmets 3, Palle Viilu ja Kristjan Lind 2 ning Andreas Kommer ja Pavel Balabko 1 punkti.

Tartu Ülikool mängis koosseisus Kevin Klimov, Kaarel Koppelmann, Rando Sein, Madis Tammaru, Mihkel Keldoja, Tauri Treier, Janno Kuus, Janek Nõmmela, Gerrit Oberg, Geio Heil, Kaimur Kivi, Elar Vanahunt, Henry Mandel, Rainis Moro, Andree Laas, Margo Piksööt, Madis Sarv, Klaus Peeter Rüütli, Priit Pihus, Hardi Kuimets, Andreas Raukas, Risto Kukk, esindaja Priit Allikivi

Tartu Ülikooli käsipallimeeskond tänab kõiki sponsoreid, toetajaid ja kaasaelajaid! Kohtume uuel hooajal!

Eelmine
Tartu Ülikool võitles põhiturniiri viimase vooru kohtumisest võõrsil välja võidu