Ülikooli käsipallimeeskond pidi vastu võtma sellel hooajal juba neljanda kaotuse

2019 aasta Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond kolmapäeval, 05. detsembri võõrsilmängus, 25:28 (12:12) kaotuse Viljandi Spordikooli meeskonnalt.

Kolmapäeva 5. detsembri õhtupoolikul kogunesid Tartu- ja Viljandi esiliiga käsipallurid Viljandi spordipaleesse nagu mulgid seda ise nimetada armastavad. Viljandi alustas esimesest mänguminutist 7vs6 rünnakutega ehk väravavaht võeti välja ja ta asendati ühe väljakumängijaga. Esimene poolaeg kulges väga tasavägiselt, peaaegu kõik viiginumbrid käidi üheskoos läbi, poolaja lõpus said Emajõelinna käsipallurid küll hetkeks kahe väravaga juhtima, 12:10, kuid Viljandi Spordikooli kasvandikud seadsid avapoolaja lõpuks tabloole viiginumbrid 12:12.
Teine pooltund algas sarnaselt esimesele, ülimalt tasavägiselt ja punkte lisati mõlemale meeskonnale. Hetkeks said Ülikoolilinna käsipallurid kahe väravaga juhtima, kuniks mängukäik pöördus ja kohtumise võõrustajad 50. minutil nautisid eduseisu 23:19. Noortekoondistes mänginud Mihkel Keldoja ja Rando Sein suutsid vahe vähendada veel minimaalseks ja Madis Tammaru tabamusega nähti veel tablool tasavägisemängu tunnust ehk viiki, kuid viimane sõna jäi mulkidele ning kohtumise lõpusireeni kõlades näitas tabloo 28:25, Viljandi Spordikooli paremust.
Viljandi polnud viimastes viie aasta kohtumistes tartlastele vastu saanud, kuid nagu Viljandi HC kodulehekülg kirjutas siis “polnud koolipoisid ülikoolipoistele mitmel setmel aastal tuult alla teinud, aga iga tuul kord pöördub ja täna see sündis “. Mängu otsustas tartlaste ühekülgsus rünnakul ja mulkide 7vs6 rünnaku lahendused, millega Tartu Ülikooli käsipallimeeskond kaitses selgelt hätta jäi. Samuti mitmed tühjast väravast mööda saadetud pallid.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna parimatena viskasid selles kohtumises Rando Sein 9 ja viimast mängu tartlaste ridades mänginud Rolf Lukas Erdmann 4 väravat. Viljandi Spordikooli parimatena viskasid Kevin Hunt 8 ja Aleksander Pertelson ning Simon Drõgin 7 väravat.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskond tänab paremas ääres mänginud vahetusõpilast Rolf Lukas’t abikäe eest ning soovib talle edu Saksamaal.
Selle aastanumbri viimane kohtumine leiab aset vahetult enne jõule, 20. detsembril Kuristiku gümnaasiumis, kus meid võõrustab HC Tallas. Pall pannakse mängu kell 18:10!