Võitluslikust mängust HC Kehraga/Primendiga viigipunkt

2019 aasta Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikooli meeskond pühapäeval, 25. novembri kodumängus, 37:37 (18:16) viigipunkti HC Kehra/Primend meeskonnalt.

Pühapäeval, 25. novembril seadsid Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna mängijad oma sammud Maaülikooli Spordihoone poole, et enda kodusaalis võõrustada HC Kehra/Primendi meeskonda. Juhuslikult sattus meie mäng samale päevale kadripäevaga ja kui vanad ended ning kombed keelavad kadripäeval kedrata, õmmelda, kududa, lambaid pügada ja metsloomi küttida, siis käsipalli mängimise kohta pole juttugi ehk avavile anti sellegi poolest kell 18:00. Kohtumise algus oli tartlaste jaoks keeruline, eelmisel hooajal veel esiliiga tippu kuulunud meeskonna kohta tehti ohtralt palju pallikaotuseid, mille Kehra pallurid ilusti enda kasuks ära lahendasid. Seitsmendaks mänguminutiks olid Ülikoolilinna pallurid 2:7 kaotusseisus, 15. minutil 5:11 ja kui avapoolajast oli mängida veel 1/3 olid tablool numbrid 8:14. Emajõelinna käsipalluritel ei jäänudki muud üle, kui võtta minutiline puhkepaus, et juua lonks vett ja plaani pidada. Tagasi platsile tulles olid kaitses tehtud muudatused. Keskkaitse duo moodustasid seda puhku Rando Sein ja Janek Nõmmela, neist viimane on tartlaste vanim mängija ja väravasuule asus esmakordselt peale mandlioperatsiooni Kevin Klimov. Muudatused toimisid ja suudeti Anija valla käsipallureid hoida mõnda aega kuival, 5:0 vahespurdi toel vähendati vahet ja Raiko Roosna täpsete karistusvisete toel mindi puhkama kahe väravalises eduseisus 18:16.
Teine pooltund algas paremini Tartu Ülikooli käsipalluritele, saades lühikese ajaga nelja väravaga ette. HC Kehra/Primendi peatreener Janar Mägi kasutas minutilist mõtlemisaega, et poistele jagada näpunäiteid kuidas mängu tagasi lülituda. Mäng jätkus sarnaselt nagu seda oli enne timeouti, tartlased ja kehralased viskasid kordamööda ning Janar Mägi võttis 10 minutit enne kohtumise lõppu taaskord aja maha. Seekord muudeti oluliselt oma kaitsemängu tegevust, mitu mängijat, seal hulgas esipommitaja Rando Sein, võeti personaalselt maha ja rünnaku lahendused jooksid Tartu Ülikooli käsipalluritel kiiva. Mängu lõpuni oli pisut üle minuti, kui tiitlikaitsja juhtis kohtumist veel kahe tabamusega, esmalt vähendas vahe minimaalseks Martin Nerut ja 15 sekundit enne lõpuvilet pani tabloole punkti Tanel Vilksi viigivärav 37:37. Jäi veel tartlastel 14 sekundit ja üks kiire rünnak, kuid see ebaõnnestus ning võistluslik kohtumine jagati liigatabelisse kahe meeskonna vahel kenasti punktidega ära, kummalegi üks.
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna parimatena viskasid Rando Sein 8, Klaus Peeter Rüütli ja Raiko Roosna 7 ning Siim Markus Saarend 6 väravat. HC Kehra/ Primend parim ja ühtlasi ka üleplatsimees oli David Mamporia, kes kostitas koduvõistkonda 14 tabamusega.
Tartu Ülikooli meeskonna mängujuht Siim Markus Saarend võttis kohtumise kokku järgnevalt: „Alguses ei saanud Kehra rünnakut pidama. Kuid esimese poolaja lõpus, kui Janek kaitsemängu sekkus, siis saime kaitse pidama. Teise poolaja keskpaigani suutsime nelja väravalist edumaad hoida, kuid kui Kehra hakkas mees-mees kaitset tegema, ei suutnud me ise enam ära realiseerida. Olime hädas ka David Mamporia visetega, mis enamjaolt tabasid.“
Tartu Ülikooli käsipallimeeskonna järgmine mäng leiab aset 05.12.2018, Viljandi Spordihoones. Kohtumine algab kell 19:00!

Eelmine
Karikavõistlustel kaotus pealinlastelt ja nelja parema sekka ei pääsetud
Järgmine
Ülikooli käsipallimeeskond pidi vastu võtma sellel hooajal juba neljanda kaotuse